Matoshi thotë se AKR nuk ka kushte për votimin e Qeverisë Hoti

0
26

Nënkryetari i AKR-së Fatmir Matoshi ka ritheksuar dhe njëherë se partia e tij do të votoj pro formimit të Qeverisë së re, të prirë nga Avdullah Hoti.

“AKR do ta mbështesë qeverinë [Hoti] në ditën e themelimit ashtu siç kishte vepruar edhe me Qeverinë Kurti”, tha ai në Dukagjini.

Ai ka thënë se këtë do ta bëjnë pa kushte.

Nënkryetari i AKR-së ka thënë se nuk dihet nëse kjo parti do të vazhdojë ta mbështesë qeverinë e drejtuar nga Hoti në ditët pas formimit të saj.

“Kjo do të varet nga mënyrë si punojnë”, deklaroi ndër të tjera Fatmir Matoshi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here