Mbi gjashtë mijë raste aktive me virus në vend

0
102

Gjatë ditës së djeshme u regjistruan 355 raste të reja nga 3.042 teste dhe 15 të vdekur.- Reklamat –

Po ashtu u regjistruan edhe 2.308 pacientë të shëruar prej tyre329 janë vetëm dje, ndërsa të tjerët janë 1.980 raste administrative të shëruara nga periudha 16.09 – 31.10.2021. Me këtë numër të rasteve aktive nga tetë mijë ra në gjashtë mijë raste.

Deri tani në Maqedoni janë bërë gjithsej 1.481.925 testime për Koronavirus.

Numri i përgjithshëm i sëmundjeve të diagnostikuara me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë është 217.025, ndërsa 203
325 prej tyre janë shëruar dhe 7.631 kanë humbur jetën.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here