Megjithatë, Bill Gates nuk e bleu këtë jaht 645 milionë dollarësh

0
49

Njeriu i dytë më i pasur në botë u tha se ka blerë një super jaht luksoz, funksionimi i së cilës mundësohet tërësisht nga hidrogjeni i lëngshëm.

Megjithatë kompania siguroi se lajmi i publikuar nuk është i vërtetë.

Për tu bërë i Gates, për jahtin ai do të duhej të paguante 645 milionë dollarë.

Jahti luksoz është 112 metra i gjatë dhe përfshin pesë kuverta të plota me hapësirë për 14 të ftuar, 31 anëtarë të ekuipazhit, një palestër, studio për joga, një sallon bukurie, sallon masazhesh dhe pishinë në kuvertën e saj të pasme.

Por tipari i saj më mbresëlënës në anën e pasme të saj.

Dy rezervuarë me mbyllje vakumi 28-ton që ftohen në temperaturën -423F (-253C) dhe janë të mbushura me hidrogjen të lëngshëm që fuqizon anijen.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here