Moti sot në Shqipëri

0
9

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qendra me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në detin Adriatik e cila do të influencojë në Shqipëri mot të paqëndrueshëm.

Sot priten vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonën perëndimore dhe zonën qendrore.

Era do të jetë me drejtim veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-10 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 15/26°C

Zonat e ulëta 18/31°C

Zonat bregdetare 22/29°C.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here