Muzikanti shqiptar Bani Rama e titullon në gjermanisht orkestralen e tij mjaft të bukur me video

0
45

Siç edhe kishte paralajmëruar ai është rikthyer me një super projekt që zgjat më shumë se 5 minuta. Dhe është një super orkestrale luajtur me shumë mjeshtëri nga muzikanti i njohur Bani Rama. Ajo që bie në sy përveç klipit shumë interesant është dhe titulli i projektit që ka dashur ta titulloje në gjuhën gjermane pasi kështu edhe atje ku jeton të huajt ta njohin muzikën e bukur shqipe. Duket një super rikthim i muzikantit me origjinë nga Peja me këtë projekt ku ai ka bashkëpunuar me NM Production dhe me Baresha dhe merr pjesë në klip edhe miku dhe kolegu i tij këngëtar dhe aktor Medin Kurti. E kështu Bani Rama e kall edhe nëpër dasmat shqiptare e ju mund ta dëgjoni dhe shihni klipin duke klikuar në linkun më poshtë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here