NASA zbulojnë një univers paralel në afërsi me Tokën

0
11

Shkencëtarët e NASA-s kanë zbuluar prova të një universi paralel, menjëherë pranë, ku të gjitha rregullat e fizikës duket se funksionojnë në mënyrë të kundërt.

Por tani një eksperiment i zbulimit të rrezeve kozmike ka gjetur grimca që mund të jenë nga jashtë universit tonë, shkruan Daily Star, transmeton lajmi.net.

Antena Kalimtare Antarktike e NASA-s (ANITA) përdori një tullumbace gjigande për të tërhequr antenat elektronike delikate lart në ajrin e ftohtë mbi Antarktidën.

Peter Gorham, një fizikant eksperimentues i grimcave në Universitetin e Havait dhe hetuesi kryesor në ANITA, është autori kryesor që gjeti fenomenin e çuditshëm.

“Jo të gjithë ishin të kënaqur me hipotezën”, tha Gorham New Scientist.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here