Njihuni me binjakët futbollistë, 15 vjeçarët yje në futboll

0
27

Ata janë të rinj e të talentuar dhe sigurusht me një super të ardhme në futbollin shqiptar. Po flasim për binjakët Rigon dhe Rrezon Ademi dy 15 vjeçarët futbollistë me origjinë nga Vushtria por që luajnë për Kombëtaren e Kosovës në gjeneratën e 15 vjeçareve, e njëkohësisht edhe në Shkollën e Futbollot Kurda në Prishtinë. Binjakët të cilët e kanë pasion të madh futbollin kanë nisur të shkëlqejnë e ka 6 vite që luajnë në fushën e blertë. Endrra e tyre është që një ditë të jenë futbollistë profesionistë dhe në të ardhmen shpresojnë që do tē jenë në majat e futbollit Kosovar dhe ndërkombêtar. E nëse doni të dini më shumë për binjakët e talentuar të futbollit mund ti gjeni dhe në adresat e tyre përkatëse në istagram me rrezonademii_ dhe rigon_ademii.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here