Ozil dhe Kolasinac mund të mos luajnë më për Arsenalin

0
13

Arsenali frikësohet se Mesut Ozil dhe Sead Kolasinac mund të mos paraqiten as në ndeshjet kundër Burnley dhe Liverpool, pasi që u përfshinë në një përleshje me një bandë në Londër derisa mungesa e tyre mund të jetë edhe më e gjatë

Arsenali janë të shqetësuar për Mesut Ozil dhe Sead Kolacinas sepse ata mund të mos paraqiten edhe disa ndeshje, sidomos pas përleshjes së tyre me një bandë në Londrën Veriore, shkruajnë mediat angleze.

Dyshja mungoi në ndeshjen e së dielës në Premier ligë kundër Newcastle ku klubi tha se është bërë për “shkaqe sigurie të një incidenti” që përfshinte një sulm me thika kundër Ozil, derisa Kolasinac u përballë me hajnat më 24 korrik.

Arsenali ka fituar ndeshjen e parë në St James Park – duke mposhtur skuadrën e Steve Bruce 1-0, duke falënderuar golin e vetëm në ndeshje të Pierre-Emerick Aubameyang.

Por, Unai Emery tani do të përballet në Emirates kundër Burnley pastaj pritet që të udhëtoi në Liverpool kurse pas tri jave ata do të përballen me rivalin e tyre të përhershëm Spurs në Londër.

Frikë për sigurinë e lojtarëve

Bandat me bazë në Londër thuhet se janë të lidhur me këtë incident dhe Arsenali janë të shqetësuar për këtë ngjarje dhe për mënyrën si po zgjidhet problemin nga policia, shkruan The Mail.

Banda e Londrës sulmoi dyshen e Arsenalit në Golders Green dhe u përpoq që ti vidhte atyre makinën dhe orët e shtrenjta, por Kolasinac nuk u frikësua, u përlesh me ta dhe ata u larguan.

Banda për të cilën po flitet thuhet se është një bandë rivale me një bandë të Europës Lindore, e panjohur për futbollistët, të cilët mund të bëjnë edhe sulme të tjera.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here