Polica nisë hetimet për vdekjen e punëtorit në Prizren

Në rrugën “Besim Shala” në Prizren, punëtor i një kompanie ndërtimi derisa ishte duke punuar në një objekt në ndërtim, aksidentalisht ka rënë nga kati i gjashtë në zonën ashensorit dhe për pasojë ka pësuar lëndime vdekjeprurëse.

Në vendngjarje kanë dalë njësitet përkatëse, ndërsa me vendim të prokurorit turpi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

I dyshuari mashkull K/Shqiptar-mbikëqyrës i punimeve është arrestuar dhe pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Rrezikim i sigurisë në vendin e punës.

Posto nje koment

Please enter your comment!
Emri juaj ketu