Policia franceze e ndalon një sulm të planifikuar ndaj myslimanëve dhe hebrenjëve

0
37

Në Francë është shkatërruar një grup i së djathtës ekstreme që ka planifikuar sulm terrorist ndaj muslimanëve dhe hebrenjve, transmeton AA.

Sipas lajmit të kanalit BFMTV, në kuadër të hetimit disa mujorësh në vend është shkatërruar një grup i së djathtës ekstreme që ka planifikuar sulm terrorist ndaj muslimanëve dhe hebrenjve dhe janë arrestuar 5 persona mes periudhës shtator 2018-maj 2019.

Në lajm theksohet se hetimi ka filluar pasi në mesin e 5 personave ka qenë edhe një polic i arrestuar më 7 shtator 2018.

Në shtëpinë e policit janë gjetur kallashnikov, mjete shpërthyese, armë dhe pushkë, ndërsa në kuadër të hetimit është parandaluar sulmi terrorist në fjalë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here