Presidenti Thaçi dekoron familjen Kryeziu me medaljen “Urdhri i Pavarësisë”

0
12

Presidenti Hashim Thaçi priti sot në takim familjarët e të ndjerit Latif Kryeziu të cilin e dekorojë me medaljen “Urdhri i Pavarësisë”.

Kjo u jepet personave të cilët kanë dhënë kontribut të lartë për pavarësinë e Kosovës.

Dhe i tillë ishte edhe z. Latif Kryeziu, i cili nuk ishte vetëm një afarist i suksesshëm por edhe një patriot i vërtet i cili i kontribuoi luftës dhe ekonomisë së vendit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here