Prishtinë: Sonte niveli i ajrit, më i keqi në botë

0
9

Natën e sotme niveli i ajrit në Prishtinë është më i keqi në mbarë botën.

Sipas IQAir, niveli i ajrit në Prishtinë është më i keqi dhe lë pas vetës Sofian e Bullgarisë dhe Kolkatën e Indisë, përcjell Gazeta Express.

Lexo Edhe:
Prokurori njujorkez do hetojë financat e ish-presidentit Trump
Pas këtyre vendeve për nga cilësia e keqe e ajrit rradhiten: Dhaka e Bangladeshit, Lahore e Pakistanit dhe Dehli i Indisë.

Ambasada Amerikane në Prishtinë, nga detajet e ndara nga ‘Politico’ prej kabllogramit drejt Uashingtonit pak ditë më parë, është ankuar për nivelin e ajrit të ndotur.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here