Reagon Federata e Gazetarëve Evropianë: Televizioni i Vetëvendosjes është servis i propagandës

0
19

Federata e Gazetarëve Evropianë ka reaguar pasi Lëvizja Vetëvendosje dje publikisht ka lansuar edhe televizionin e saj partiak.

Siç shkruan EFJ, televizioni i hapur nga partia që drejton Albin Kurti s’ka të bëjë me gazetarinë dhe se është vetëm një mjet proapgandues në shërbim të partisë.

“Televizioni i ri online TVV në Kosovë, i krijuar drejtpërdrejtë nga një parti politike. Kjo nuk është gazetari. Kjo është propagandën në shërbim të politikanëve”, thuhet në reagim.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here