Real Madrid mendon për merkato, shënjestron dy talentët më të përfolur

0
17

U premtua një revolucion këtë sezon, por Real Madrid vazhdon me avazin e vjetë – një paqëndrueshmëri e dukshme.

Presidenti Florentino Perez ka dhënë ultimatum që skuadra e tij të përmirësohet, sidomos  pas shpenzimeve të bëra  gjatë merkatos  verore.

Bordi i ‘Los  Blancos’ po ndjek nga afër situatën e dy talentëve më të përfolur në Evropë kohëve të fundit, përcjell lajmi.net.

Bëhet fjalë për anësorin e Borussia Dortmund Jadon Sanco dhe sulmuesin e Salzburg, Erling Braut Haaland.

Sancho është shprehur haptazi se dëshiron të largohet gjatë verës, kurse Haaland do të mirëpriste oferta nga një klub siç është gjiganti spanjoll. 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here