Rreth 174 mijë njerëz janë shëruar në botë nga koronavirusi

0
48

Për 2 javë, Covid-19 kaloi në pandemi. 199 vende të botës u preken u infektuan gati gjysmë miliardë njerëz.

Numri i të infektuarve me koronavirus në Spanjë ka kaluar 100,000, ndërsa numri i të vdekurve, i raportuar në 24 orët e fundit, ka shënuar rekord të ri.
Sipas ministrisë së shëndetësisë në Spanjë, numri i të infektuarve ka arritur në 102,136 të mërkurën.
Spanja ka numrin më të madh të viktimave pas Italisë.
Kjo e fundit aktualisht ka 12,428 të vdekur nga COVID-19.
Nga Turqia është zgjatur dora e ndihmës për Spanjën dhe Italinë të cilat janë vendet më të prekura në botë nga COVID-19 dhe në të njëjtën kohë janë bërë qendra e epidemisë në Evropë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here