Rritja e rasteve me COVID, sasi të mëdha oksigjeni shkarkohen tek Klinika Infektive

0
25

Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës po furnizohet me oksigjen.

Në bazë të disa fotografive që një lexues i ka dërguar në redaksin tonë, shihet se Infektiva po furnizihet me bombola të oksigjenit të cilët shërbejnë për personat që janë të infektuar me COVID-19 dhe po trajtohen në këtë klinikë.

Gazeta Express ka tentuar të kontakojë me drejtoreshën e Klinikës Infektive por nuk ka qenë e qasshme.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit u shënuan 19 viktima nga COVID-19 si dhe u regjistruan 711 raste të reja.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here