Sarri me Ronaldon, ka një lajm të keq për Messin

0
81

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri ka një plan për yllin e skuadrës, Cristiano Ronaldo.

Maurizio Sarri ka bërë të ditur se dëshiron ta ndihmojë Cristiano Ronaldon ta fitojë Topin e Artë për herë të gjashtë.

Trajneri i Juventusit ka pranuar se ndihet keq që Leo Messi ka më shumë Topa të Artë se futbollisti i tij.

“Do të më pëlqente t’i ndihmojë Cristianos ta fitojë Topin e Artë të gjashtë dhe kur mendoj se është dikush që ka fituar më tepër se ai ndihem i zemëruar”, deklaroi Sarri pas fitores 4:0 ndaj Udineses në Coppa Italia, transmeton lajmi.net.

Ronaldo mungoi në ballafaqimin ndaj Udineses për shkak të një problemi me sinusët

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here