Sherr në Spitalin e Gjakovës, punëtori shanë me nënë drejtorin, intervenon policia

0
46

Një sherr ka ndodhur në Spitalin e Gjakovës që ka kërkuar edhe ndërhyrjen e policisë së Kosovës.

Një punonjës i repartit të Pulmologjisë ka kërcënuar drejtorin e Spitalit për arsye se iu kishte ndërruar vendi i punës.

Sipas policisë, i dyshuari i kishte thënë drejtorit: “Pse ma ke ndërru vendin e punës, ta shkërdhefsha nonën, guxo dil tash e mbas në rrugë”, tha ia ka mbyllur telefonin.

Ky është raporti i plotë i policisë:

Me datë 22.01.2022 rreth orës 19:00, viktima (ushtrues i detyrës se drejtorit ekzekutiv te spitalit te përgjithshëm “Isa Grezda”, Gjakove) deklaron se per shkak te ndërrimeve te bëra ne repartin e pulmologjisë, i dyshuari i revoltuar për ndryshim e vendit te punës kishte thirrur përmes telefonin viktimen duke i thene: “ Pse ma ki ndrru vendin e punës” , si dhe “Ta shkerdhefsha nonen, guxo dil tash e mbas ne rruge”, dhe e ka mbyllur telefonin.
I dyshuari eshte arrestuar dhe pas intervistimit me urdhër te Prokurorit Kujdestar lirohet ne procedurë te rregullte. Rasti nen Hetime.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here