Sot rinis kampionati në Kosovë: Ballkani, Prishtina e Feronikeli dalin në fushë

0
68

Pas pushimit të gjatë prej më shumë se dy muajsh, këtë fundjavë do të fillojë stinori pranveror i IPKO Superligës së Kosovës në futboll.

Kampioni vjeshtor Ballkani e nis xhiron e 18-të të shtunën. Skuadra e Ismet Munishit synon ta nisë pranverën me këmbë të mbarë dhe me një fitore ndaj Drenicës në shtëpi.

Në fitore llogarit edhe Prishtina ndaj Vushtrrisë, kurse Feronikeli s’do të ketë punë të lehtë në Ferizaj.

Në anën tjetër, përballja më interesante e kësaj xhiroje është Derbi i Anamoravës mes Dritës dhe Gjilanit, që do të zhvillohet të dielën.

Kjo ndeshje është gjithmonë e rëndësishme, por këtë vit është edhe më e veçantë. Kjo për faktin se këtë sezon të dyja ekipet po luftojnë për titull të kampionit dhe kjo pritet të jetë një përballje spektakolare.

IPKO SUPERLIGA – Java e 18-të

E shtunë 13:00 Ballkani – Drenica

E shtunë 13:00 Prishtina – Vushtrria

E shtunë 13:00 Ferizaj – Feronikeli

E diel 13:00 Drita – Gjilani

E diel 13:00 Flamurtari – Trepça ‘89

E diel 13:00 Dukagjini – Llapi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here