Srpska e akuzon BE’në se po e miraton qëndrimin e Kurtit për krijimin e Qeverisë pa përfshirjen e saj

0
33

Përmes një njoftimi drejtuar mediave, Lisa Serbe kanë thënë se Prishtina me heshtjen e institucioneve evropiane në Bruksel po shkel marrëveshje të garantuara nga Bashkimi Evropian, raporton Gazeta Express.

“Ajo vetëm po tregon hipokrizinë e të gjithë atyre që flisnin për sundimin e ligjit dhe respektimin e marrëveshjeve të nënshkruara”, kështu ka theksuar Lista Serbe në një njoftim për media.

Të njejtët duke përmendur liderin e VV-së, Albin Kurtin kanë thënë se i njejti së bashku me përkrahësit e tij kanë një sindom paszgjedhor të rrezikshëm për vendin.

“Sindromi paszgjedhor nga i cili po vuan Albin Kurti dhe përkrahësit e tij është mëse i rrezikshëm për të ardhmen e zhvillimeve politike në Kosovë, dhe heshtja e bashkësisë ndërkombëtare në mënyrë indirekte dërgon një mesazh aprovimi për një veprim të tillë”, thuhet në një deklaratë të Listës së Serbe të Goran Rakiqit./

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here