S’u rradhit e para, kaq vota mori Mimoza Kusari-Lila në Gjakovë

0
41

Janë publikuar votat që kandidatët për deputetë nga VV-ja kanë fituar në Gjakovë, në zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën të dielën.

Në listën e publikuar shihet se menjëherë pas liderit të partisë, Albin Kurtit është rradhitur ish-kryetarja e kësaj komune, Mimoza-Kusari Lila që garoi në listë me Vetëvendosjen.

Ajo në Gjakovë fitoi 7 mijë e 459 vota.

Vetëvendosje i fitoi zgjedhjet në nivel nacional. Pas saj u rradhit LDK-ja, teksa PDK doli në vendin e tretë.

KQZ ende nuk ka numëruar votat me kusht dhe ato të diasporës. /

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here