Tragjedia greke, babai në kërkim të vajzave binjake. Ja ku i pa për herë të fundit

0
71

Një dramë e vërtetë po ndodh në Greqi me personat e zhdukur pas situatës së rënduar të zjarreve që përfshinë dy net më parë zonën e Atikës. Opinioni grek është tronditur nga rrëfimi i babait të dy vajzave binjake vetëm 9 vjeç, z. Yannis Filipopoulos.

I ftuar në kanalet televizive greke ai ka rrëfyer se nuk po i gjen askund vajzat e tij. Ai ftoi gjithë qytetarët ta ndihmojnë për t’i gjetur vajzat.

Ai tha se i pa vajzat e tij të jenë shpëtuar nga një anije. Por tani nuk po i gjen askund, as në spitale as dhe në morgun në Goudy, nuk ka asnjë gjurmë të fëmijëve të tij. Në të gjitha TV greke është bërë thirrje për të gjetur vajzat binjake.

Kujtojmë se deri më tani sipas zyrtarëve grekë, ka shkuar në 76 numri i të vdekurve dhe në 26 i të humburve.Tragjedia greke, babai në kërkim të vajzave binjake. Ja ku i pa për herë të fundit

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here