Vuçiq s’ka propozim për Kosovën: S’po mund të merrem vesh me shqiptarët

0
65

Mediat serbe njoftojnë se dje është bërë një vit nga fillimi i dialogut të brendshëm në Serbi për Kosovën. Rezultatet e këtij dialogu ende nuk janë bërë publike, e Vuçiq nuk ka dalë me propozim, përkundër paralajmërimeve që ka bërë deri më tani.

I pyetur nga mediat serbe se kur do ta bëjë një propozim dhe se a do të dalë fare në opinion me një propozim të tillë, Vuçiq ka thënë se nuk e di një gjë të tillë.

“Nuk e di a do të dalë me propozim, nëse mund të merrem vesh me dikë për diçka. Me shqiptarët deri tash s’kam mundur të merrem vesh” ka thënë ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here