Zhivkoviq shokon Serbin: Bërnabiq, Kisc dhe Kon nuk janë vaksionuar me vaksinën Fajzer

0
18

Presidenti i Partisë së Re dhe ish Kryeministri i Serbisë, Zoran Zivkovic, pretendon se ai ka prova se vaksinimi i kryeministres Ana Brnabic, ministres Darija Kisic dhe epidemologut Predrag Kona me vaksinat e Fajzer ishte i rremë.

Zivkoviq  publikoi një dokument nga Agjencia e Barnave në llogarinë e tij në Twitter, i cili tregon se vaksina e parë Pfizer mbërriti në Serbi në 30 dhjetor, gjashtë ditë pasi media tregon për vaksinimin e pretenduar të Brnabickës, Kisickës dhe Konit dhe se ajo ishte aprovuar për përdorim në Serbi vetëm disa ditë më parë.

– Mashtrim! Brnabiqa, Kisiq dhe Kon u fotografuan më 24 Dhjetor 2020 dhe i bindën qytetarët e Serbisë se ata më pas morën vaksinën Pfizer nga kontingjenti i parë prej 975 copë. Ky dorëzim u bë më 30 dhjetor 2020. dhe aprovuar për përdorim vetëm 11.01.2021. Kështu shkruan në dokumentin e Agjencisë së Barnave !!! – shkroi Zivkovic në Twitter./shqip.press

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here