E vetmja e mbijetuar, adoleshentja qëndroi në det të hapur për 3 javë pa...

Nga 59 pasagjerët që ndodheshin në varkë, ajo ishte e vetmja që mbijetoi. E reja u shpëtua nga ekuipazhi...

Princi Harry kritikoi mënyrën si e rriti i ati dhe Pallati s’është aspak i...

Princi Harry rrëfeu shumë gjëra në një intervistë në podcastin e Armchair Expert, ku foli edhe në lidhje me marrëdhënien e tij...

Korrespondenti i Al Jazeera rrëfen për sulmin: Gjithçka u zhduk në dy sekonda

Korrespondenti i Al Jazeera, Safwat al-Kahlout, duke folur për sulmin në ndërtesën ku ndodheshin zyrat e mediumit ku ai punon dhe Associated...

Raketat e Hamasit bien shumë pranë Ambasadës Shqiptare në Izrael

Ambasada e Shqipërisë në Izrael, me anë të një deklarate bën me dije se ditën e sotme më 15 maj, pranë zyrave...

Festa e Bajramit përfundon me 29 të dënuar me vdekje në shtetin afrikan

Njëzet e nëntë persona janë dënuar me vdekje në Republikën Demokratike të Kongos për shkak të dhunës së shkaktuar gjatë festës së...

Al Jazeera me pamje direkte: Dy raketa e bëjnë hi një ndërtesë mediale

Mediumi Al Jazeera është duke transmetuar pamje direkte nga Gaza, ku siç raporton ky meidum, raketat e Izraelit kanë goditur dhe shembur...

Gazetarja e Al Jazeera thotë se Izraeli do ta bombradojë brenda pak minutash ndërtesën...

Gazetarja dhe producentja e mediumit Al Jazeera, Linah Alsaafin,  ka bërë të ditur se shteti i Izraelit ka dhënë një “paralajmërim” se...

Dy familje palestineze vriten nga sulmet, shpëton vetëm foshnja 5-muajshe që u gjet pranë...

Zyrtarët palestinezë në Gaza kanë thënë se së paku shtatë anëtarë të dy familjeve u vranë nga sulmet ajrore që goditën një...

Raketat palestineze bien në Beersheba të Izraelit, 19 persona dërgohen në spital

Në qytetin izraelit të Beershebas, 19 persona janë dërguar në spital pas raketave të hedhura nga militantët prej Gazës.

Harta misterioze që mendohet se shpjegon hyrjen në univers

Në Sri Lanka, në qytetin Anuradhapura, njohur si vend i shenjtë dhe Toka e Mbretërve, mijëra turistë dhe pelegrinë mblidhen për të...