OAK i ofron përkrahje profesionale Zëvendëskryeministrit Bislimi

Ofrimi i përkrahjes profesionale, gatishmëria për të ofruar këshilla bazuar në përvojën e odës, përcjellja e propozimeve të odës për përkrahje të...

Ministria e Infrastrukturës ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se nesër pas mesnate nga pika kufitare Morinë (Vërmicë) deri në Bajgorë (Selacë) do të bëhet përcjellja...

Borxhi i brendshëm prekë shifrën prej 1 miliard eurove

Çdo vit e më shumë borxhi i brendshëm i Kosovës po rritet. Mbi 1.5 miliard euro është në borxh...

Kosova shpreson për investime amerikane

Agjencia federale e Shteteve të Bashkuara e quajtur Banka për Zhvillim e Amerikës, thotë se po punon me Departamentin e Shtetit dhe...

Rritja e çmimit të vajit, Autoriteti i Konkurrencës nis hetimet

Kryetari i Autoritetit të Konkurrencës së Kosovës (AKK) Valon Prestreshi, ka njoftuar se ditëve në vijim do të intensifikohen hetimet lidhur me...

Energjetika në rrezik, Vetëvendosje heq dorë përfundimisht nga termocentrali i ri

Lëvizja Vetëvendosje, e cila ka marr timonin e qeverisë nga muaj prill i këtij viti, nuk e ka në plan që të...

Bëhen pagesat e para për punëtorët e gastronomisë, pjesa e dytë të premten

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka deklaruar se është ekzekutuar pagesa për grupin e parë të punëtorëve që përfitojnë...

Korporata amerikane do të vazhdojë investimet në Kosovë në kuadër të Marrëveshjes së Uashingtonit

Agjencia federale e ShBA-së e quajtur Banka e zhvillimit të Amerikës thotë se po punon me Departamentin e Shtetit dhe Kongresin mbi...

Minatorët e Trepçës bojkotojnë punën, kërkojnë pagat e tyre

Më shumë se 350 minatorë të ndërrimit të parë nuk kanë hyrë sot fare në horizontet e minierës së Trepçës në Stantërg,...

Shahini: Borxhi publik e vetmja mundësi për të dalë nga kriza ekonomike

Hyrja në borxh publik po konsiderohet nga ekspertë të fushës së ekonomisë si e vetmja mundësi për të dalë nga kriza ekonomike...