Maqedoni/ 16 të vdekur dhe 30 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1.658 testime për coronavirus, ndërsa 30 raste kanë...

Pendarovski nuk e nënshkroi ligjin për legalizim të ndërtimeve pa leje

Presidenti Stevo Pendarovski nuk e nënshkroi Dekretin për shpallje të Ligjit për konfirmim të statusit juridik të objekteve...

E Majta nuk pajtohet me propozim-Ligjin për shtetësi, kërkon zgjidhje të re ligjore

E Majta e vlerëson si të keq propozim-Ligjin për shtetësi. Sipas tyre, një zgjidhje ligjore e hartuar pa konsensus politik, mund të...

Sasho Mijalkovi të mbetet në paraburgim, kërkon Prokuroria e Lartë

Prokuroria e Lartë Publike nuk pajtohet për shfuqizimin e paraburgimit të Sasho Mijallkovit. Propozimi i Gjykatës së Apelit është që ankesa e...

BESA i thotë JO BDI-së për koalicion në zgjedhjet lokale

Sekretari gjeneral Arjanit Hoxha në një prononcim për mediat maqedonase, ka deklaruar se Lëvizja Besa, nuk bën dhe as nuk ka negociuar...

Spanja mbështet Maqedoninë e Veriut në rrugën drejt anëtarësimit në BE

Ministrja e Punëve të Jashtme të Spanjës, Arancha Gonzales Laya tha se shteti i saj mbështeti nisjen e negociatave për anëtarësim mes...

Ja pse nuk dha dorëheqje Fatmir Limani muaj më parë, shikoni sa euro fitoi?

Sot Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka shkarkuar Fatmir Limanin nga pozita e Zv/drejtorit në Ndërmarrjen Publike ELEM, tranmeton TetovaSot.

Tetova shënon rekord sa i përket vaksinimit

Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, ka njoftuar që sot me një numër rekord presj 1225 vaksinimesh përmbyllet një javë e...

BE njëzëri, Maqedonia i plotëson kushtet për negociata

Dita e dytë e vizitës së delegacionit të Maqedonisë të udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev në Bruksel konfirmoi se në asnjë institucion...

Zaev pas takimit me Timermans: Të mos ketë ndarje të Shkupit dhe Tiranës në...

Kryeministri Zoran Zaev i shoqëruar nga shefja e misionit të përhershëm të Maqedonisë së Veriut në BE, Agnesa Rusi-Popovska në Bruksel janë...