Mitrovicasit ndjekin sirianin me lopatë, ngacmoi gruan e njërit nga banorët

Një refugjat sirian dyshohet ta ketë ngacmuar gruan e njërit prej banorëve tek një lagje pranë Urës së Gjakut në Mitrovicë.

Zyrtarja e komunës së Prishtinës e quan “budallicë” gazetaren, pasi e pyet për raportimet...

Raportohet për sulm seksual ndaj nxënëses së klasës së parë në Prishtinë, Gazeta Express ka provuar që të marrë...

Kthimi i mërgimtarëve pas festës së Bajramit/ Dyndje në kufirin me Serbinë

Shumë mërgimtarë erdhën në Kosovë për festën e Fitër Bajramit, nderkohë e shtuna i bashkoi në pikën kufitare të Merdarës.

Anëtari i Kryesisë së degës së LDK-së në Podujevë i bashkohet Tahirit të AAK-së...

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka prezantuar sot kandidatin...

Me zë dhe figurë, si i gënjeu Mytaher Haskuka prizrenasit për ndërtimin e 4...

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, nuk ka mbajtur premtimin që iu ka dhënë qytetarëve të Prizrenit gjatë kohës së fushatës...

Kryetarja e Preshevës: Është jetike të trajtohemi me prioritet në dialogun Kosovë-Serbi

Qeverisja e re në Preshevë po zotohet se nuk do të jetë e nënshtruar nga udhëheqja autoritare e Aleksandër Vuçiqit. Katër parti...

“Vaksina me erë shteti”, tollovi e madhe në QKMF-në e Ferizajt për marrjen e...

Sot ka filluar vaksinimi anti-COVID në Qendrat Kryesore të Mjekësisë Familjare në qytetet e vendit, teksa vaksinimi po vazhdon e dhe tek...

30% më pak linja në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë

Kryeshefi i Stacionit të Autobusëve në Prishtinë, Luan Hoti, ka thënë se është një rritje e një fluski të madh të udhëtarëve...

Lokacionet ku mund ta merrni vaksinën anti-Covid

Tollovia e krijuar mëngjesin e djeshëm te salla “1 Tetori” në Prishtinë, ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të dal me një...

Drenasi në pritje të qendrave të reja për vaksinim

Deri në mesditën e së premtes janë vaksinuar mbi 100 persona mbi moshën 65 vjeçare në Drenas Paradite është...