Mot me vranësira dhe me diell, këto janë temperaturat sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët por edhe...

LDK thërret konferencë për media, nuk e tregon arsyen

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se sot gjatë ditës do të mbajë një konferencë për media, raporton Express

Serwer: Serbia mund të paditet për gjenocid në Kosovë, por nuk e di sesi...

Profesori amerikan në Universitetin Johns Hopkins dhe eksperti për Ballkanin, Daniel Serwer, ka deklaruar se fakti që procesi gjyqësor për gjenocid nuk...

Standardet e dyfishta të Speciales: Dyshuese në aftësitë e Policisë, por ia kërkon ndihmën...

E asistuan Gjykatën Speciale në arrestimet e saj në Kosovë, por edhe në bastisje e operacione të tjera. Madje,...

Sonte kërkohet kujdes i shtuar në trafik, do të ketë transport të jashtëzakonshëm

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, ka njoftuar se sonte në mesnatë nga ora 00:10, nga pika kufitare Morinë deri në...

Prokuroria e Gjakovës nuk respekton urdhëresën e Aleksander Lumezit, fton për intervistim gazetarin Mentor...

Gazetari Mentor Gjergjaj, në vitin 2018 sa ishte duike punuar si gazetar i deskut në Gazetën Express ka qenë cak i një...

Eksperti amerikan godet Kurtin për gjendjen tek “1 Tetori”: Pamje e dështimit të qeverisë

Eksperti amerikan, Alon Ben Meir, ka kritikuar ashpër qeverinë e Kurtit për skenat e djeshme tek “1 Tetori”. Me...

Çun Lajçi për marshin për Palestinën: Harruan se Arafati ia puthte buzët Titos

Aktori Çun Lajçi është shprehur i dëshpëruar me marshin solidarizues për Palestinën të kosovarëve. Ai tha se Palestina Kosovës...

Gjermania heq karantinën për udhëtarët nga Kosova

Derisa numri i infektimeve me koronavirus ka rënë në Gjermani dhe në shumë pjesë të botës qeveria gjermane ka lehtësuar masat për...

Shkëlzen Shala, aktivisti i cili beson se çdokush duhet të jetë vegan

Shkëlzen Shala ka lindur në Prishtinë, më 22 prill 1983. Ai ka studiuar skenografinë dhe ekonominë në Universitetin e Prishtinës dhe gjithashtu...