Kosova kërkon nga Mali i Zi edhe 33 mijë metra katrorë në Kamenovë

Mediat malazeze sot kanë raportuar se Ministria e Drejtësisë në Kosovë ka ngritur padi kundër Komunës së Budvës...

Abazoviç i përgjigjet Beogradit për “Srebrenicën”

Partia pro ruse, Fronti Demokratik, vuri në dukje se shumica aktuale parlamentare në Mal të Zi nuk ekziston më, duke paralajmëruar bojkotimin...

Mali i Zi: Përshkallëzohet kriza qeveritare për shkak të Srebrenicës

Parlamenti i Malit të Zi miratoi të enjten (17.06.) me një shumicë prej dy të tretash rezolutën që njeh dhe dënon gjenocidin...

Hajdinaga: Plazhi i Grave në Ulqin është ndër vendet më të mira në botë

Deklaratë për media të drejtorit të Organizatës turistike në Ulqin Gzim Hajdinaga. Lajmi në CNN se Plazhi i Grave...

PDS: Konventa e fundit e PDS-së në Ulqin në fund të muajit Korrik

Partia Demokratike e Socialistëve do të mbajë me 31 korrik Konventën zgjedhore në Ulqin, u vendos të shtunën në mbledhjen e Këshillit...

Shkarkohet ministri malazez që mohoi gjenocidin e Srebrenicës

Parlamenti i Malit të Zi, të enjten në mbrëmje, shkarkoi ministrin e Drejtësisë dhe të Drejtave të Njeriut dhe Pakicave, Vladimir Leposavic.

Gjukanoviq: Marrëveshja duhet të respektojë realitetin – Kosovën e pavarur

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, nuk ka shprehur optimizëm për një zgjidhje të shpejtë të mosmarrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë.

Fitore e shqiptarëve në Mal të Zi: U kthehen pronat në Ulqin që ua...

Shqiptarët në Mal të Z i sot kanë arr itur një fi tore në pë rpjekjet e tyre për t’i ri kth...

Del ekspertiza për oficerin e antidrogës që u gjet i vdekur në Ulqin

Ekspertiza malazeze ka konfirmuar se oficeri i antidrogës, Rudolf Elezoviç është ekzekutuar përpara 10 ditësh. Ekspertët e mjekësisë ligjore...

Deputeti malazez mbron abortin me qëllim të lindjes së djemve, nxit reagime

Deputeti i pozitës në Malin e Zi, Dragan Ivanoviq, para disa ditësh bëri një deklaratë që është dënuar nga opozita dhe organizatat...