Kërcënimi për një luftë të re dhe prishja midis partnerëve të lindjes

Ilir Krasniqi Në rajon shpërthen skandali i ashtuquajtur “shembja e Jugosllavisë”. I apostrofuari i këtij skandali nga mediet në...

Këshilla Nacionale do të duhej për gjitha pakicat në Kosovë e jo Asociacion ...

Shkruan: Refik HASANI Asociacioni që aqë shumë flitet jo vetëm në opinion por edhe në instanca tona...

Shkruan Berat Buzhala: Shqiptarë, rrëzojeni Ramën!

Edi Rama është kryeministri i vetëm në botë, që, kur të vdesë, – i urojmë jetë të gjatë – gazetari që do...

Serbia vazhdon luftën për mbizotërim

Alarmi i ish komandantit të Aleancës Veriatlantike Filip Bridlav e më pas profesorit të   Universitetit Johns Hopkins dhe eksperti i Ballkanit Daniel...

“A bon Sami mos me bërtit”, Daka ia tërheq vërejtjen Kurteshit, ky kërkon të...

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve po mban mbledhjen e radhës, e aty pati ankesa për vonesën e numërmit të votave me kusht dhe...

Ushqehen nga taksapaguesit, rrezikojnë dhe fyejnë vendin në emër të shtetit rezervë

“Nëse dy gra mund ta duan vërtet njëra-tjetrën në jetë, nuk e di, por dy vendlindje sigurisht që nuk e duan”. Kjo...

Letra e Biden – një alarm për Kosovë në krijimin e një qeverie stabile

Letra prokollare e Presidentit Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joseph Biden adresuar presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me rastin e Ditës së...

Mahmuti: Kjo është kriminale, emri im nuk figuron në listën e votuesve

Veprimtari shqiptar që jeton në Zvicër, Bardhyl Mahmuti përmes një shkrimi në Facebook ka bërë të ditur se emri i tij nuk...

Kandidaturat e qëlluara për zgjedhjet e 14 shkurtit

Shkruan: Behram Behluli Kandidaturat shembull, si e MIKUT TIM Isak Shabani, i kthejnë vendit SHPRESËN. Shërbimi më i madh...

Çfarë fshehët pas riemërtimit të tubacionit Rrjedha Turke në Rrjedhën Ballkanike?

Pas lëshimit të gazsjellësit “Rrjedha turke” , Serbia synon sa më shumë të zgjerojë tregun e gazit në rajon. Përveç BH ajo ka...