Besnik Tahiri – Kurtit e Vitisë: Çka dreqi u bo që nuk po i...

Shefi i grupit parlamentar të AAK’së, Besnik Tahiri ka kritikuar punën e Ministrisë së Shëndetësisë. Ai thotë se qeveria me në krye...

Çitaku: Sulmet e sponzorizuara nga Hamasi e Hezbollahu duhet të dënohen nga Republika e...

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka kërkuar nga autoritetet Kosova që të dënojnë sulmet e sponzorizuara nga organizatat terroriste Hamas...

Konflikti izraelito-palestinez – Matoshi kritikon Osmanin: A ka Kosova presidente apo është veç një...

Halil Matoshi ka kritikuar presidenten e vendit Vjosa Osmani e cila nuk ka reaguar lidhur me situatën e krijuar së fundmi në...

Kraja: Asociacioni nuk është në përputhje me kushtetutën, nuk është as marrëveshje ndërkombëtare

Akademiku Mehmet Kraja, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në facebook, ka reaguar lidhur me Asociacionin e Komunave Serbe. Sipas tij, kjo...

Sllovenia e do rajonin bllok në BE

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor , po thotë se duhet të shkohet me një veprim të madh të Bashkimit Evropian.

Ridvan Berisha: Po të kishin pa arkivolin tim, dikur votuesit e VV-së do të...

Ridvan Berisha, gazetar, ka thënë se është linçuar nga Lëvizja Vetëvendosje dikur, si dhe është kërcënuar nga votuesit e saj si rezultat...

LDK kundër një ekipi negociator me të gjitha partitë

Anëtarja e kryesisë së LDK-së, Teuta Sahatqija, është shprehur kundër një ekipi negociator për zhvillimin e dialogut Kosovë-Serbi, duke thënë se në...

PDK-ja e çon në Kushtetuese vendimin e VV-së për pagesën e rrymës në Veri

Në emër të deputetëve të Grupit Parlamentar të PDK-së, deputetja Blerta Deliu – Kodra ka dorëzuar në Gjykatën...

Demhasaj: Duhet përgjegjësi publike e penale nga MSH-ja dhe nga Qeveria për rrezikimin e...

Drejtori ekzekutiv i Organizatës Çohu, Arton Demhasaj e ka konsideruar të turpshëm organizmin e procesit të vaksinimit tek salla “1 Tetori”, në...

Haxhiu: Vaksinim apo infektim – çka po ndodh te “1 Tetori” në Prishtinë?

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka reaguar pas tollovisë së shkaktuar tek salla “1 Tetori” në Prishtinë, për shkak të procesit të...