Kryetarja e re e Preshevës s’komenton akuzat e Arifit: Do të hetohet aty ku...

Qeverisja e re në Preshevë po zotohet se nuk do të jetë e nënshtruar nga udhëheqja autoritare e Aleksandër Vuçiqit. Kryetarja e...

Austria e Sllovenia vendosin flamuj izraelitë në ndërtesa zyrtare

Austria dhe Sllovenia kanë vendosuj flamuj të Izraelit krah flamujve të tyre shtetërorë dhe flamujve të BE-së në shenjë solidarizimi me Izraelin...

Vuçiq: Ndryshimi i kufijve është i mundur vetëm nën mandatin e OKB-së

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se ai është kundër ndryshimit të kufijve, por kjo ide, sipas tij, do të mund të...

Petrushiq dhe Petroviq lirohen nga akuzat për vrasjen e shqiptarëve

Gjykata e Lartë në Beograd liroi Jugosllav Petrushiqin dhe Radeta Petroviqin nga akuzat për vrasjen e dy shqiptarëve, Hamdi Neziri dhe Rrahman...

Italia heq karantinën, nga 16 maji hapen kufijtë edhe për qytetarët e zonës “Schengen”’

Duke nisur nga 16 maji, të gjithë ata shtetas nga vendet e Bashkimit Evropian dhe të zonës ‘Schengen’ që hyjnë në Itali...

Aluzionet e Vuçiqit për tërheqjen e KFOR-it, të pabaza

Aleanca Veriatlantike dhe Kombet e Bashkuara, në këtë kohë nuk do të tërheqin misionet e tyre nga Kosova, vlerësojnë ekspertët e sigurisë...

Çedomir Jovanoviq: Agjentët rusë janë përpjekur të drogojnë bijën time

Lideri i Partisë Liberale në Serbi, Çedomir Jovanoviq, ka thënë se agjentët rusë janë përpjekur ta drogojnë bijën e tij, duke theksuar...

Flasin nga UNMIK-u pas deklaratës së Vuciqit: Vendimet i merr Këshilli i Sigurimit

Ndryshimet në Misionin e Përkohshëm të Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK) kërkojnë vendimin e Këshillit të Sigurimit. Kështu...

Fëmijët e Jovanoviq te rrezikuar nga agjentë rusë

Kreu i LDP-së Cedomir Jovanovic pretendon se sot ai anuloi vullnetarisht sigurinë që i ishte dhënë nga policia 20 vjet më parë dhe...

Brnabiq: Nuk e kuptoj pse Kurti nuk e konsideron prioritet kryesor dialogun me Serbinë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë se vetëm përmes dialogut dhe kompromisit mund të arrihet një zgjidhje e përhershme lidhur me...