5 ushqime të mrekullueshme, por të përballueshme për diabetikët

Ushqimi është çelësi në luftimin e diabetit! Njerëzit që vuajnë nga diabeti ose janë në rrezik janë të vetëdijshëm për faktin se...

Të mirat që ofron limoni

I shumtë është përdorimi i limonit ne jetën tonë të përditshme, duke sjellë edhe dobitë e tij për shëndetin tonë.

E frikshme, adoleshentët po përjetojnë ankth dhe kjo mund të jetë arsyeja

Ankthi dhe sulmet e panikut nuk prekin vetëm të rriturit. Gjithnjë e më shumë fëmijë dhe adoleshentë po shfaqin simptoma në lidhje...

A doli COVID-19 nga laboratori?

Origjina e koronavirusit të ri ende nuk dihet, ndërsa teoria se ai është shkaktuar nga një rrjedhje laboratorike duhet të merret seriozisht,...

COVID-19, ekspertët paralajmërojnë për një valë të katërt në vjeshtë

Kriza e COVID-19 nuk duhet të deklarohet e mbaruar, ne mund të përjetojmë një valë të katërt në vjeshtë, paralajmëroi sot Hendrik...

Ministria e Shëndetësisë arsyetohet për krijimin e tollovisë te salla “1 Tetori”

Jeta e mijëra qytetarëve të Kosovës u rrezikua ditën e sotme pasi u krijua tollovi te salla “i Tetori” në Prishtinë nga...

OBSH: Edhe personat e vaksinuar duhet të mbajnë maskë

Personat e vaksinuar kundër COVID-19 duhet të mbajnë maska në rajonet ku transmetimi i virusit është i lartë, paralajmëroi sot OBSH.

A duhet të përsëritet vaksinimi kundër COVID-19 çdo vit, flet shefi i Pfizer

Sipas vlerësimeve, pacientët do të duhet të marrin një dozë të tretë të vaksinës Pfizer 8-12 muaj pasi kanë marrë të dytën,...

MSH-ja jep sqarime rreth vaksinimit, do të jepen vaksina edhe gjatë ditëve të vikendit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se procesi i vaksinimit kundër COVID-19 do të vazhdojë edhe gjatë ditëve të vikendit si në sallën...

Armend Zemaj: Po të isha ministër, kontrata me Pfizer do të kishte përfunduar tashmë

Ish-Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, e ka kritikuar thirrjen e Ministrisë së Shëndetësisë për vaksinim të qytetarëve mbi moshën 65 vjeçare pa...