Mbi 200 mijë qytetarë kanë marrë të dyja dozat e vaksinës në Shqipëri

Më shumë se 200 mijë qytetarë në Shqipëri i kanë kryer të dyja dozat e vaksinës dhe janë sot shumë më të...

Frika nga SPAK/ Pas Berishës edhe dhëndri Malltezi në mbrojte të Bashës për kontrollin...

Në një kohë kur SPAK po avancon me hetimin e aferave madhore të Jambarit, Argitës dhe Shkëlzenit, Familja Berisha po intensifikon qëndrimet...

Denoncimi: Mësuesit ‘elektoralë’ kanë mbetur pa rroga”, provat për vjedhjen e zgjedhjeve janë kudo

Albana Vokshi ka denoncuar sot atë qe e quan provë për vjedhje të votave në 25 prill. Në një postim në Facebook,...

Rama: Brenda këtij viti hapet spitali i ri në QSUT, Manastirliu: Do ketë 270...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme bëri të ditur se brenda muajit dhjetor të këtij viti, spitali i ri i sëmundjeve të...

Pamje ku shihet polici i RENEA-s duke shkëmbyer kokainë

Policia e Shtetit në Tiranë dje ka zhvilluar një operacion antiDrogë me ç’rast në mesin e tre të...

Pas urdhërit të Ramës policia bën kurbanët e parë, procedon për “ndërtim të paligjshëm”...

Pasi qeveria shpall nisjen e aksionit për mbrojtjen dhe kontrollin e territorit dhe i ka tërhequr vëmendjen policisë në këtë drejtim policia...

1 viktimë dhe 49 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Brenda 24 orëve të fundit në Shqipëri ka humbur jetën vetëm 1 qytetar nga Covid-19, ndërsa janë shënuar 49 raste të reja.

Nuk ka plazh në fundjavë; Ky është parashikimi i motit në Shqipëri

Sipas MeteoAlb, dita e sotme mbetet me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta të cilat herë pas here do të krijojnë mundësi...

Dy apartamente në Tiranë, një biznes dhe 4000 euro, GJKKO vendos sekuestro për pasurinë...

Një shumë që kap vlerën e 4000 euro-ve, një njësi shërbimi dhe dy apartamente. Është kjo pasuria për cilën GJKKO ka vendosur...

Greqia shtyn masat me Shqipërinë deri në datën 24 maj

Greqia ka shtyrë masat me Shqipërinë, për shkak të koronavirusit, deri më datë 24 maj. Mësohet se pika kufitare...