Gjendja me COVID-19 në Kosovë: Mbi 5 mijë raste aktive

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 2 mijë e 135 mostra...

Raporti i ShSKUK-së për gjendjen e të shtrirëve në spital për COVID-19

Sipas raporteve nga klinikat COVID dhe 7 spitalet e përgjithshme, në trajtim janë vetëm 291 pacientë. Prej tyre, 184...

Njoftim i MSH-së rreth vaksinimit kundër COVID-19

Ministria e Shëndetësisë njofton opinionin se Vaksinimi kundër COVID-19 është duke vijuar në nivel vendi sipas Planit Shtetëror të Vaksinimit kundër COVID-19,...

Numri i të infektuarve dhe viktimave në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka publikuar raportin 24 orësh të të infektuarve dhe viktimave nga COVID-19.

Bie në 291 numri i pacientëve në Kosovë që po trajtohen për COVID-19

Ka shënuar ulje të madhe numri i pacientëve që po trajtohen nga Covid-19, në kuadër të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të...

Njofton ShSKUK-ja: Klinika Emergjente e mbingarkuar, ka një apel për qytetarët

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar në Kosovë ka njoftuar se është mbingarkuar Klinika Emergjente. Bazuar në raportin 2-javor të...

Njofton ShSKUK-ja: Klinika Emergjente e mbingarkuar, ka një apel për qytetarët

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar në Kosovë ka njoftuar se është mbingarkuar Klinika Emergjente. Bazuar në raportin 2-javor të...

Dënohen shefat zviceranë për terrorin telefonik që bënë në bashkëpunim me një Call Center...

Gjykata e Lartë në Aargu të Zvicrës ka marrë vendim që të dënohen me gjobë dy persona në Zvicër, të cilët akuzoheshin...

Daut Haradinaj takon sportistin i cili mposhti tri herë kancerin: Florimi është frymëzim për...

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, sot ka takuar sportistin...

Numri i të infektuarve dhe viktimave në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka publikuar raportin 24 orësh të të infektuarve dhe viktimave nga...