Ballina Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Atletico Madridi sot mund të shpallet kampion i La Ligas

Xhiroja e parafundit në La Liga zhvillohet sot. Veçanti e kësaj xhiroje është që të gjitha ndeshjet luhen në orarin e njëjtë,...

Kombëtarja e Kosovës në volejboll rikthehet sot në Kosovë, pas debutimit në kualifikimet për...

Kombëtarja e Kosovës në volejboll në konkurrencën e femrave sot do të mbërrijë në Kosovë, pas aventurës në kualifikimet për CevEuroVolley 2021.

Nuk respektuan masat antiCOVID, gjobiten 827 qytetarë

Derisa situata e përballjes me virusin COVID-19 është duke vazhduar, ngjashëm po vazhdon edhe shqiptimi i gjobave. Gjatë 24...

Luhet xhiroja e parafundit në Superligë, Prishtina mund të shpallet kampion qysh sot

Sot do të zhvillohet xhiroja e parafundit në Superligën e Kosovës në futboll. Prishtina mund...

Në rast të largimit të Mbappes, PSG dëshiron të transferojë Lewandowskin

Kilyan Mbappe mund të largohet nga PSG në fund të sezonit 2022. Sipas “L’Equipe”, në rast se Kilyan Mbappe...

Pirlo: Ronaldo ishte i lumtur që u zëvendësua

Juventusi e fitoi ndeshjen e rëndësishme ndaj Interit me rezultat 3:2. Cristiano Ronaldo u zëvendësua në pjesën e dytë. 

Atletico Madridi sot mund të shpallet kampion i La Ligas

Xhiroja e parafundit në La Liga zhvillohet sot. Veçanti e kësaj xhiroje është që të gjitha ndeshjet luhen në orarin e njëjtë,...

Komunikata e Federatës suedeze: Ibrahimovic humbet Europianin

Lajmi ishte në ajër por konfirmimi ka ardhur sot pasi janë bërë edhe ekzaminimet e fundit mjekësore dhe pasi doktori që e...

Zyrtare: Ibrahimovic s’do të luajë në Kampionatin Evropian

Kombëtarja e Suedisë ka njoftuar se sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic nuk do të luajë në Kampionatin Evropian që nis më 11...

Messi këshillohet të konsiderojë transferimin në Bayern, City ose PSG

Mario Kempes mendon se Lionel Messi e di se s’mund të fitojë më në Barcelonë dhe e ka këshilluar gjashtë herë fituesin...