Superjahti i Jeff Bezos është aq i madh sa ka nevojë për jahtin e...

Jeff Bezos ka blerë një jaht që kushton 500 milionë dollarë. Njeriu më i pasur në botë ka zgjedhur...

Sulmi kibernetik shkakton mungesë benzine në ShBA, tri shtete shpallin gjendje emergjente

Vozitësve në Shtetet e Bashkuara u është bërë thirrje që të mos blejnë rezerva benzine pas mungesës së furnizimeve për shkak të...

NASA: Voyager 1 për herë të parë “dëgjoi” zërin e hapësirës ndëryjore

Anija kozmike Voyager 1 e dërguar në hapësirë rreth 9 vjet më parë ka regjistruar dhe ka dërguar në Tokë një monoton...

Për disa ditë mund të mos e përdorni dot më WhatsApp-in

Aplikacioni i WhatsApp mund t’iu çaktivizohet nëse nuk bini dakord me kushtet e reja të shërbimit, deri më 15 maj, njofton Facebooku...

54-vjeçaren e zë rryma, po mbushte telefonin që ia kishte dhuruar bashkëshorti

Një grua në Tajlandë u gjet e vdekur pasi e kishte zënë korrenti ndërsa luante me telefonin e saj të ri që...

Qeniet që i ndjejnë tërmetet para se të ndodhin

Sjellja e çuditshme e kafshëve është studiuar për gjenerata me radhë, një prej të cilave besohet se është një shqisë e aftë...

Mbyllet llogaria e FSK-së, Çitaku i shkruan Twitterit: Pse papritmas ky vendim?

Ish-ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka bërë të ditur se llogaria e Forcës së Sigurisë së...

Microsoft do të heqë plotësisht Adobe Flash Player nga Windows 10

Përditësimi i “Azhurnimit për Heqjen e Adobe Flash Player”, i cili do të heqë plotësisht Flashin si një përbërës të sistemit operativ,...

IBM krijon mikroçipin më të vogël dhe më të fuqishëm në botë

Sfida e vazhdueshme e industrisë është të bëjë mikroçipa që janë më të vegjël dhe njëkohësisht më të shpejtë, më të fuqishëm...

Facebook shton opsione të reja në Messenger dhe Instagram

Facebook prezantoi disa opsione të reja për aplikacionet e saj të komunikimit. Në listën e këtyre opsioneve janë disa të cilat bien...