POLITIKË

“Në Kosovë ka komuna të themeluara për arsye politike”

Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi ka deklaruar se ka disa komuna në Republikën e Kosovës të cilat janë themeluar për...

S’ka riformatim, në Qeveri thonë se zëvendësministrat po punojnë shumë mirë

Numri i madh i ministrive dhe posteve nën-ministrore, nuk do ta dërgojnë Qeverinë e Kosovës në një proces të ristrukturimit apo riformatimit të brendshëm. Nga...

Ekonomi

Arsimi

Kuvendi i kërkon MASHT-it të kryejë punët e veta e mos...

Komisioni për Arsim, Shkencë dhe Teknologji ka shqyrtuar Projektligjin për Inspektoratin e Arsimit, ku u kërkua që MASHT-i të marrë përgjegjësit e veta, në...

Komuna

Lushtaku deklaron pasuri në vlerë një milion euro

Nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtaku në pasurinë e deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsionit ka treguar se është njëri nga poseduesit e pasuri së paluajtshme...

sociale

Kosovarët u frikësohen të kthyerve nga zonat e konfliktit

Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të besojnë se ekstremizmi i dhunshëm mbetet një kërcënim serioz për sigurinë kombëtare. Shtatëdhjetepesë për qind e të anketuarve që janë...

KRONIKË E ZEZË

Digjet tërësisht një veturë në “Rrugën e Kombit”

Një veturë është djegur tërësisht në autostradën “Rruga e Kombit”, në Shqipëri. Sipas pamjeve të siguruara nga Indeksonline, shihen se në vendin e ngjarjes kanë...

KULTURA

EBU tregon pse Kosova nuk mori pjesë as këtë vit në...

Ndonëse 63 vite më parë festivali evropian “Eurovision”, kishte nisur me qëllimin që t’i bashkonte popujt e kontinetit të vjetër përmes muzikës, kjo gjë...

HISTORI - KOMBËTARE

Historia e këngëtarit nga Mitrovica që u vra pak ditë para...

Zëri i Haki Misinit konsiderohet si një vulë e muzikës rok në vitet e 70’ta në Kosovë. Sot ky zë na vjen vetëm përmes...

Në mungesë kuorumi ndërpritet seanca e Kuvendit

Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti ka ndërprerë seancën e sotme në mungesë të kuorumit. Haliti tha se seanca do të vazhdojë nesër në...

Serbia provon sërish të arrestojë shtetas të Kosovës përmes INTERPOL-it

Qeveria e Kosovës nuk kanë ende një qëndrim zyrtar rreth paralajmërimeve nga Beogradi për kthimin emrave të shumë qytetarëve të Kosovës në listën e...

Logoja e dytë e 10 Vjetorit të Pavarësisë, e ngjashme me atë të Kongresit...

Ditë më parë, Këshilli Organizativ për Shënimin e 10-Vjetorit të Pavarësisë mori vendim që të anulojë logon e përzgjedhur për shënimin e 10 vjetorit...

Insajder sjell informata për pushimet ekstravagante të Haradinajve në Saint Moritz

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pushuar në hotelin “Carlton” në Sant Moritz të Zvicrës. Ky fshat turistik është më i shtrenjti në botë....
EUR - Vendet anëtare të euro
USD
0.9
GBP
1.1
CHF
0.9
TRY
0.2
AUD
0.6
CAD
0.7

ILIRIDË

MALËSI

Mali i Zi feston 12 vjetorin e pavarësisë

Podgorica zyrtare sot shënon Ditën e pavarësisë. Në referendumin e mbajtur më 21 maj të vitit 2006, më se 55.5 për qind të qytetarëve...

Rajoni

Sheshel kundër vizitës së Talat Xhaferit në Beograd

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat Xhaferi në Serbi, duke...

BOTA

Iraku zgjedh një kryeministër të ri anti-amerikan dhe anti-iranian

Një klerik Shia me pikëpamje të forta antiamerikane është gati të bëhet kryeministër në Irak. Koalicioni i Muqtada al-Sadr doli fitues në zgjedhjet parlamentare,...

SHËNDETËSI

Ky lëng pastron tërësisht mëlçinë, të gjithë mund ta përgatitni

Mëlçia në organizmin tonë luan rolin e formuesit të gjakut. Merr pjesë në përtëritjen e gjakut. Po ashtu ndihmon në forcimin dhe stimulimin e tretjes...

ShowBiz

Publikohen fotografitë zyrtare të dasmës së Princit Harry me Meghan Markle

Janë publikuar fotografitë zyrtare të dasmës mbretërore të Princit Harry me Meghan Markle, të cilat duken të jenë portretet më imtime mbretërore të publikuara...

Sport

Skandaloze: Prishtina ia uron titullin Dritës duke e akuzuar FFK-në për...

Prishtina e ka akuzuar presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrin, dhe bashkëpunëtorët e tij për, siç pohon, kurdisje të kampionatit të...

Teknologji

iPhone-at e rinj do të mbushen tri herë më shpejt

Apple do të prezantojë disa nga modelet e reja iPhone në shtatorin të këtij viti. CharheLab, duke iu referuar burimeve brenda kompanisë, raporton se modelet...

Horoskopi

Kush është shenja e horoskopit që e duan të gjithë?

Ujori është shenja e horoskopit që e duan të gjithë. Kjo për shkak të cilësove që zotëron. Pavarësisht pengesave në punë, Ujori është një shenjë që...

Horoskopi 07 Maj