Kushti i njëjtë i LDK’së për Vetëvendosjen dhe Haradinajn

Një kusht që Lidhja Demokratike e Kosovës ia kishte vënë Lëvizjes Vetëvendosje muaj më parë, ia ka vënë edhe kryeministrit të vendit Ramush Haradinajt. Në...

POLITIKË

Ekspertët thonë se Kosova është larg integrimit evropian

Kosova vazhdon të mbetet i vetmi vend në Ballkanin Perëndimor që nuk mund të lëvizë lirshëm në Evropë, por kjo nuk po iu pengon...

Çfarë thoshte Dardan Molliqaj për Albin Kurtin para tre muajve?

Dardan Molliqaj shprehu mendimin e tij kundër kandidimit të Albin Kurtit për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje të enjtën, teksa tha se nuk do ta...

Ekonomi

Arsimi

Nxënësi nga American School of Kosova fiton BURSË TË PLOTË 4...

I gjithë vendi po i gëzohet lajmit për suksesin e Drin Krasniqit, studentit të vitit të katërt në Shkollën Amerikane në Kosovë, të cilit...

Komuna

Dy familje të Keqekollës mbeten pa lopë – dyshojnë se policia...

Orët e para të së premtes, familjeve Sopiani e Abazi të fshatit Keqekollë të Komunës së Prishtinës, u kushtuan mjaft shtrenjtë. Dy nga pesë lopë...

sociale

Këto janë 7 punët më stresuese në botë

Me më së paku stres përballen rrobaqepësit, bibliotekarët dhe floktarët, ndërsa profesionet më stresuese janë profesionet në të cilat jeni përgjegjës për jetën e...

KRONIKË E ZEZË

Goditet banda shqiptare në Itali, parukierja merrte informacione nga klientët e...

Policia italiane ka goditur një bandë grabitësish të përbërë nga shqiptarë ku rol kryesor kishte një femër. Ajo siguronte inofrmacione për objektivat e grabitjes.   Gruaja...

KULTURA

Miliarderi që planifikon të ndërtojë park lundrues 250 milionë dollarësh në...

Manjati i mediave Barry Diller planifikon të ndërtojë një park publik lundrues në Manhattan, i cili duket fantastik. Diller ka zbuluar projektin ‘Diller Island’ në...

HISTORI - KOMBËTARE

Rrëfehet ish-mjeku personal i Enver Hoxhës: Ja ç’mendonte diktatori për Isuf...

Ish mjeku personal i diktatorit Enver Hoxha, Hektor Peçi  ka rrëfyer në një intervistë për gazetën “Panorama” detaje nga jeta brenda klinikës sekrete të...
0FansaPëlqeje
731NdjekësitNdjek
4,401AbonentëAbonohu

Haradinaj – Kusarit: Unë nuk di të vallëzoj para Gadafit si ti

Një përplasje mes kryeministrit Ramush Haradinaj e deputetet Mimoza Kusari Lilës ka ndodhur në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës. Derisa ishte duke folur për...

Aliu: Molliqaj është shantazhues

Deputeti Liburn Aliu ka thënë se Dardan Molliqaj ka bërë shantazh në momentin kur ka kushtëzuar kandidimin e Albin Kurtit për kryetar të Lëvizjes...

Përgjimet e reja shpërfaqin planet e PDK-së për Aleksandër Lumezin

Në vitin 2011, kryeprokurori Aleksandër Lumezi, kishte tentuar të bëhej pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës. Kjo bëhet e ditur nga përgjimet e papublikuara...

Kelmendi, Molliqajt: Historia E Skenderbeut ndahet ne dy pjese: hero kombetar dhe hero i...

“Vetëvendosje”, Dardan Molliqaj kishte kundërshtuar ashpër një propozim të themeluesit të LVV-së, Albin Kurtit që kjo parti të futet në koalicion me partinë “Fjala”...

ILIRIDË

MALËSI

Gjukanoviq ua konteston kombësinë serbëve të Malit të Zi: U bënë...

U bënë serbë gjatë viteve ’90. Kështu thotë ish-kryeministri i Malit të Zi Milo Gjukanoviq, për serbët e këtij vendi. Deklarata ka nxit reagime...

Rajoni

Erdogan e cilëson “të prishur” rendin botëror: Po planifikojnë gjakderdhje e...

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, vlerësoi se nëse humbet Kudsi (Jerusalemi) pas vendimit të presidentit amerikan, Donald Trump, për ta njohur...

BOTA

Brexit, interesat që rrezikojnë unitetin

Kryetarёt e qeverive dhe tё shteteve tё 27 vendeve anёtare tё BE-sё dhanё sinjalin pёr vazhdimin e negociatave tё Brexit. Merkel paralajmёron pёr mё...

Fundi i erës Merkel

SHËNDETËSI

Supa që është më e fuqishme se antibiotikët

Kjo supë që po ju sjellim më poshtë përpos që është e shijshme, do të ju ndihmojë që të tejkaloni infeksionet e veshit, ftohjet,...

ShowBiz

Bukuroshja nga Gjakova konkuron për më të bukuren e Francës

Kleofina Pnishi është kjo vajza nga Gjakova e cila pak kohë më parë është zgjedhur Miss Provence. Bukuroshja nga Gjakova sonte do të konkurojë...

Sport

Kosova shënon rritjen më të madhe në renditjen e FIFA-s në futbollin e femrave

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll e femrave ka shënuar rritjen më të madhe në renditjen e fundit në FIFA. Në renditjen e re të publikuar...

Tragjedi në futboll, ylli i Ajax në koma pranë vdekjes, babai: “Nuk guxoj të...

Shokët e skuadrës te Ajax, kur e panë të shtrirë në fushë, nuk e kuptuan menjëherë që situata ishte e rëndë, shumë më shumë...

Napoli shfrytëzon gabimin e Interit, rikthen kreun në Serie A

Napoli ka shfrytëzuar mirë humbjen e Interit. Skuadra e Napolit është rikthyer në krye të tabelës në Serie A, pasi ka mposhtur 1:3 në udhëtim...

Real Madrid – Gremio, rezultat befasues pas pjesës së parë

Ka përfunduar barazim pa gola (0-0) pjesa e parë e ndeshjes Real Madrid – Gremio. Finalja e Kupës së Botës për Klube që po luhet...

Fitore minimale e Bayernit ndaj Stuttgartit (Video)

Bayern Munichu ka fituar me rezultat 0-1 në Bundesliga ndaj Stuttgartit. Bavarezët ishin dukshëm më të mirë gjatë gjithë takimit dhe ishte një fitore e...

Teknologji

Vidhen 1.4 miliardë fjalëkalime

Hakerët gjithmonë kërkojnë për lidhjen më të dobët për të fituar shpejt qasje në llogaritë tuaja online. Përdoruesit e internetit zakonin e ripërdorin të njëjtin fjalëkalim...

Horoskopi

Horoskopi: Numri i fundit i lindjes zbulon shumë për ju

Nuk na përcakton vetëm periudha e viteve në të cilat kemi lindur, stina e vitit apo shenja e horoskopit. Diçka interesante për çdokënd mund...

Horoskopi 16 Dhjetor

Horoskoi 15 Dhjetor

Horoskopi 14 Dhjetor