Haradinaj: Pallati i Rinisë është kthyer në qendër të konsumimit të...

Zyrtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj njëherësh kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës, konsideroi se Pallatit të...

POLITIKË

Haziri kërkon unitet për dialogun: LDK do të jetë gardian i...

Nënkryetari i parë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri thotë se LDK do të trajtojë kërkesat që kanë të bëjnë me...

Lama: MPJ e Kosovës duhet të dal me qëndrim në përkrahje...

Ish-diplomatja kosovare, Alma Lama, ka këshilluar ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës që të dalë me qëndrim...

Ekonomi

Arsimi

Komuna

sociale

KRONIKË E ZEZË

KULTURA

Çun Lajçi për marshin për Palestinën: Harruan se Arafati ia puthte...

Aktori Çun Lajçi është shprehur i dëshpëruar me marshin solidarizues për Palestinën të kosovarëve. Ai tha se Palestina Kosovës...

HISTORI - KOMBËTARE

Haradinaj kujton Ukshin Hotin

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka kujtuar veprimtarin Ukshin Hotin në 22 vjetorin e zhdukjes së tij në...
Pristina, XK
broken clouds
11.9 ° C
12.2 °
11.1 °
76 %
1kmh
75 %
Sun
18 °
Mon
21 °
Tue
18 °
Wed
19 °
Thu
13 °

Pas Fondacionit për Thaçin, themelohet edhe një për Kadri Veselin

Disa ditë pasi vëllau i ish-presidentit Thaçi, Idriz Thaçi, themeloi një fondacion për mbrojtjen e Hashim Thaçit, një fondacion i tillë është...

Një 44 vjeçare u vra dje – Haxhiu: Ata që neglizhuan rastin të largohen...

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pasi një grua u vra dje në kryeqytet nga bashkëshorti i saj.

Analisti shqiptaro-amerikan: Vjosa Osmani nuk duhet të shkojë në Bruksel, nuk mund të përfaqësojë...

Njohësi i çështjeve politike, Uk Lushi, njëherësh edhe ish-luftëtar i UÇK’së nga Batalioni ‘Atlantiku’, pas lajmit se u.d. e presidentit, Vjosa Osmani,...

Mustafa për kthimin e Vjosa Osmanit: Ne kemi praktikuar edhe më parë që të...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në një intervistë për ‘Çim Peka Live’, foli edhe për mundësinë e një rikthimi të mundshëm të...

ILIRIDË

MALËSI

Vaksina mbërrin edhe në fshatrat e izoluara të Malit të Zi

Ekipe të punonjësve mjekësorë po shkojnë në disa prej zonave më të izoluara të Ballkanit, si pjesë e nismës së Malit të...

Rajoni

BOTA

SHËNDETËSI

Sa i transmetueshëm është varianti indian i Covid-19 që po përhapet...

Pas muajsh lajmesh të mira, përfshirë rastet në rënie të Covidit dhe vaksinimit të vazhdueshëm, bota ka një problem: Variantin e koronavirusit...

ShowBiz

Sport

Vushtrria shpallet kampione e Superligës në hendboll në konkurrencën e femrave

Klubi i Hendbollit, Vushtrria është kampione e Superligës së Kosovës në edicionin 2020/2021. Në duelin ndaj Istogut, portierja Njomza...

Teknologji

Tesla nuk do të pranojë më Bitcoin

Kompania amerikane Tesla ka njoftuar se nuk do të pranojë më kryerje të pagesave me kriptovalutën Bitcoin, duke e arsyetuar këtë vendim...

Horoskopi

Realizim i planeve dhe përfitime të mëdha financiare, këto shenja paskan...

DashiKalimi i kohës me fëmijët tuaj do t’ju ndihmojë të hiqni stresin e javës. Energjia pozitive shpirtërore dhe emocionale që fitoni, do...